Kallima News

12 MAR
2018

Krížom krážom 2018 ...

... alebo fotografický zápisník z našich tohtoročných potuliek, pretože už tradične sa mi nedarí spracovať kompletné reportáže. Hotové príspevky ľahko poznáte a spolu s fotogalériou si ich môžete prezrieť v našom blogu.

12. 3. 2018 - Žitné jamy - Zemanské vŕšky

Na dnes predpovedali meteorológovia dážď a ich predpoveď sa splnila už na poludnie, kedy začalo pršať. Dovtedy som ešte stihol vybehnúť si k Žitným jamám a na Zemanské vŕšky.

10. 3. 2018 - Na Zemanských vŕškoch

Zo snehu z pred týždňa zostali len nepatrné zvyšky, mrazy konečne ustúpili a už teraz sa teším na výpravy za prvou jarnou flórou. Na úvod malá prechádzka po Zemanských vŕškoch.

4. 3. 2018 - K Svacenickému jarku

Zo zimnej prechádzky k Svacenickému jarku, pravostrannému prítoku Myjavy.

3. 3. 2018 - Okolo Myjavy

Z dnešnej 9 km prechádzky po zasnežených poliach a lúkach okolo Myjavy.

15. 2. 2018 - Po Žalostinskej vrchovine

Popoludňajšiu 16 km túru po Žalostinskej vrchovine už tradične začínam v Chvojnici, časti Hate, odkiaľ po modrej turistickej značke a z časti krížom cez lúky pokračujem až k pamätnému dubu pri dedinke Jiříkovec. Naspäť už idem cez NPR Čertoryje a Vojšické lúky až k rázcestiu Biela studňa a dúfajúc v pekný západ slnka, už takmer po tme, som konečne pri rozhľadničke na Žalostinej. Škoda, západ slnka dnes nevyšiel, hoci ešte pred hodinou to vyzeralo veľmi nádejne.

20. 1. 2018 - Poľana - Krúžok

Na takéto krásne počasie s modrou oblohou bola dnes pani zima skúpa. Väčšinu času, na dnešnej 12 km túre z Poľany na Krúžok a späť, sme kráčali v hmle a poslednú pol hodinu aj v snežení.

Posledná aktualizácia 12. 3. 2018

|Zobrazené 186 x|